Herbak

Neurochirurgia

Neurochirurgia 2023-06-01T10:47:54+00:00

Neurochirurgia

Moją drugą specjalizacją jest neurochirurgia wspólna dla dorosłych i dzieci, a więc chirurgia mózgu, rdzenia kręgowego oraz nerwów. Część specjalistów z tej dziedziny zajmuje się wąskimi zakresami tej specjalizacji, w tym m.in. neurochirurgią kręgosłupa, naczyniową, dziecięcą czy onkologiczną.

W swojej praktyce zajmuję się zarówno dorosłymi jak i dziećmi.

Neurochirurgia dziecka jest wyjątkowo wymagająca. Zrozumienie ogromnej i złożonej anatomii, patologii i patofizjologii, która ewoluuje aż do dorosłości, stanowi poważne wyzwanie. Co więcej, to szybko rozwijająca się dziedzina, dzięki postępom w obrazowaniu neurodiagnostycznym i nowoczesnym technikom używanym przy operacjach, a także ciągłemu poszerzaniu wiedzy na temat molekularnych i genetycznych podstaw leżących u podstaw wielu zaburzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Neurochirurgia dziecięca szybko ewoluuje wraz z rozwojem i zastosowaniem nowych technologii. Wiele z tych zmian ma na celu poprawę opieki klinicznej i poprawę wyników chirurgicznych. Dzięki mniej inwazyjnemu podejściu, często wykorzystującemu poradnictwo obrazowe, można zminimalizować zakres interwencji, co może skutkować krótszymi okresami pobytu i zwiększoną satysfakcją pacjenta i rodziny.

Jako specjalista neurochirurg zajmuję się leczeniem wodogłowia, kraniosynostoz czyli przedwczesnego zarastania szwów czaszkowych, przepuklin oponowo-rdzeniowych i mózgowych, torbieli pajęczynówki, bólów głowy, kręgosłupa, dyskopatii oraz innych schorzeń układu nerwowego.

Odrębnym typem pacjentów są osoby po urazach głowy czy kręgosłupa. Wielokrotnie wymagają one długotrwałego leczenia oraz rehabilitacji.

Pacjenci wymagający interwencji specjalistycznej wymagają szczególnej uwagi. Oferuję Państwu swoje doświadczenie oraz pomoc w leczeniu schorzeń z zakresu neurochirurgii.