Herbak
Przebarwienia 2023-04-03T16:02:09+00:00

Laseroterapia – Przebarwienia

Laser pulsacyjno-barwnikowy (PDL Candella) długość fali 595nm. Laser poza wybijaniem hemoglobiny, przy użyciu odpowiedniej soczewki pomoże usunąć przebarwienia skóry związane z nadmiernym gromadzeniem się pigmentu zwłaszcza w skórze „starzejącej się”.

Większa część społeczeństwa, w pewnym wieku zmaga się z mniejszymi lub większymi problemami i zmianami skórnymi. Przebarwienia to jedne z nich. Ukryć je można pod makijażem, jednak one nadal tam będą. Istnieje kilka metod, dzięki którym można je zlikwidować niemal całkowicie. Jak? Sprawdź!

Czym są przebarwienia?
Zmiany skórne to dla wielu osób powód do kompleksów, zwłaszcza gdy pojawiają się one w widocznym miejscu, np. w okolicy twarzy, szyi czy dekoltu. Codzienne przykrywanie ich grubą warstwą pudru czy korektora na dłuższą metę jest męczące i nie przyniesie oczekiwanych, a przede wszystkim naturalnych efektów. Przebarwienia skóry związane są z zaburzeniami w wytwarzaniu barwnika skóry, czyli melaniny.

W zdrowej skórze, która ma częstą styczność z promieniami słonecznymi dochodzi do przebarwienia komórek, zwanych melanocytami, co jest celem ochrony jąder komórkowych oraz DNA. Zbyt duża i częsta ekspozycja na słońce powoduje uszkodzenie struktury skóry, a nadmierna ilość melaniny tworzy ciemne przebarwienia. Wówczas dochodzi do zjawiska nazywanego hiperpigmentacją. Najpopularniejszym zaburzeniem pracy melanoctyów są piegi, które posiada każdy człowiek.

Jak pozbyć się przebarwień?
Pojawianie się pierwszych zmian pigmentacyjnych na skórze nie należy lekceważyć. Warto wówczas stosować kremy z filtrem SPF 50, a także czym prędzej umówić się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, który oceni stan skóry i powstałych na niej przebarwień.

Wśród dostępnych zabiegów w gabinetach wymienić można peelingi chemiczne na bazie kwasów AHA i BHA, krioterapię czy mikrodermabrazję. Popularnością cieszy się również laseroterapia, która polega na naświetlaniu punktowo skóry promieniowaniem emitowanym przez urządzenie. Przed zabiegiem nie należy się opalać, a także stosować preparatów mających działanie złuszczające.

Laserowe usuwanie przebarwień to nowoczesny sposób na zwalczanie tego typu zmian na skórze. Przebija inne klasyczne metody, takie jak złuszczanie chemiczne, a także daje przewagę nad stosowaniem kremów wybielających czy maści leczniczych. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą Państwu na wszystkie pytania związane z właściwościami tego zabiegu.