Herbak

Chirurgia dziecięca

Chirurgia dziecięca 2023-06-01T10:48:20+00:00

Chirurgia dziecięca

Chirurgia dziecięca to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem oraz leczeniem schorzeń chirurgicznych dotykających niemowlęta oraz młodzież do osiągnięcia pełnoletności. Specjaliści działający w jej zakresie, operują zarówno noworodki jak i nastolatki.

Chirurgia dzieci to jedna z najszerszych dziedzin, wymagająca szczególnie dużo umiejętności i wiedzy. Każdy z nas przygotowując małego pacjenta do zabiegu,oczekuje jak najbardziej doświadczonego lekarza, umiejącego wykorzystać jak najnowocześniejsze zdobycze technologii medycznych.

Jako chirurg dziecięcy od wielu lat w swojej pracy, wraz z całym zespołem Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej roztaczam opiekę nad pacjentami w każdym wieku – od niemowlaków, aż do nastolatków.

Nieustannie podwyższam swoje umiejętności i poszerzam doświadczenie w wykonywaniu najbardziej zaawansowanych technik minimalnie inwazyjnych, w tym interwencji laparoskopowych i torakoskopowych u niemowląt, dzieci i młodzieży. Uczestniczę w licznych kursach i sympozjach zarówno w kraju jak i na świecie. 

W swojej praktyce zajmuję się takimi schorzeniami jak: przepukliny, wnętrostwo, stulejka, wrastające paznokcie, torbiele jajnika, torbiele pilonidalne oraz zmiany skórne o różnej etiologii wymagające leczenia chirurgicznego. Leczę w sposób małoinwazyjny zaburzenia rozwojowe klatki piersiowej (klatka lejkowata). Zajmuję się również problemami chirurgicznymi noworodka. 

Rozumiem strach i niepokój, którego doświadczają Państwo przed operacją dziecka. Staram się ściśle współpracować z rodzicami, poświęcając im odpowiednio dużo czasu, tłumacząc przebieg leczenia oraz niebezpieczeństwa związane z operacją. Mam nadzieję, że dzięki temu zarówno te drobne procedury jednodniowe jak i cięższe operacje stają się dla Państwa zrozumiałe, a co za tym idzie lęk związany z zabiegiem jest mniejszy. 

Zawsze możecie, zarówno Państwo jak i dziecko zadawać pytania abyście byli właściwie przygotowani do zabiegu waszej pociechy.