Herbak
Blizny 2023-04-03T15:43:49+00:00

Laseroterapia – Blizny

W zależności od czasu, kiedy powstała blizna zalecamy:
Na blizny tzw. świeże, a więc koloru czerwonego: Laser pulsacyjno-barwnikowy (PDL Candella) długość fali 595nm.

Na blizny „stare” – laser tlenkowęglowy CO2 – wygładzanie i redukcja blizn. Bardzo skuteczne narzędzie w połączeniu z miejscowym ostrzyknięciem blizny sterydem.
W leczeniu blizn stosujemy terapie łączone laseroterapia+steryd; laseroterapia+5FU.

Przyczyny powstawania blizn są różne. Niektórzy z pacjentów borykają się ze zmianami skórnymi w powodu trądziku, przebytej ospy lub w wyniku przebytych zabiegów chirurgicznych. Blizna to zmiana skórna o charakterze patologicznym i jest następstwem niepełnej regeneracji po uszkodzeniu lub zapaleniu. Powstaje m,in w miejscu, w którym się skaleczyliśmy, doznaliśmy urazu czy oparzenia. Ze względu na charakter zmian skórnych wyróżnia się blizny zanikowe, przerostowe, pooperacyjne czy potrądzikowe.

Dla wielu osób obecność blizn stanowi poważny problem estetyczny i jest przyczyną gorszej samooceny. Szczególnie dzieje się tak w przypadku zmian występujących na twarzy. Pacjentom z bliznami z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, dzięki której możliwe jest spłycenie zmian i zredukowanie ich widoczności.

Laseroterapia w leczeniu i redukcji widoczności blizn
Laseroterapia jest natomiast jedną z popularniejszych metod redukcji blizn. Nowoczesna i precyzyjna metoda daje zadowalające efekty i pozwala na usunięcie zagłębień i wyrównanie kolorytu skóry. Sam zabieg zaliczany jest do małoinwazyjnych procedur. Polega on na skierowaniu wiązki światła, która wnika w głąb skóry, aż do skóry właściwej, powodując mikrouszkodzenia. W ten sposób przy użyciu lasera uruchomione zostają naturalne procesy odbudowy wewnątrz skóry. Efektem zabiegu jest także pobudzenie produkcji kolagenu, który odpowiada za wygląd i kondycję skóry.

Po zabiegu laseroterapii zaleca się unikanie ekspozycji na słońce – pełny okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj od 4 do 6 tygodni. Warto wspomnieć o tym, że w przypadku niektórych pacjentów, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty należy przygotować się na serię zabiegów.

Gabinet medycyny estetycznej – konsultacje
W naszej codziennej pracy posiłkujemy się laseroterapią i pomagamy pacjentom w pozbyciu się nieestetycznych zmian skórnych różnego typu. Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której specjalista od medycyny estetycznej omawia szczegółowo zabieg, przeciwskazania oraz możliwe rezultaty.

Zapraszamy do kontaktu oraz umawiania się na nieodpłatne konsultacje.